Doğa Aşkı...DOĞA AŞKI... Bir kızımız oldu ...adı Doğa... işte bu aşk ondan önce başlamıştı...

Sayfalar

16 Aralık 2011 Cuma

20.ayımız da bitti...
Doğa kocamaaaan kız oldu artık 20 aylık dile  kolay. Biz zamanın bu kadar hızlı geçmesine inanamazken, Doğa büyümenin bütün belirtilerini son hızla göstermeye devam ediyor, bizi de cok şaşırtıyor. Bu dönemin en belirgin özelliği "dilinin açılması". Kurduğu cümleler, söylediği kelimeler karşısında şaşıp kalmamak mümkün değil ve tabi işin eğlencesi de ayrı bir keyif. Doğa adını soyadını, babasının ve annesinin adını sorduğunuzda söylüyor. Öyle anlar oluyor ki, şükretmemek mümkün değil, çünkü beni o minicik kollarının arasına alıyor ve "bebeğim, kucum (kuzum), canım" diye seviyor, işte o dakikayı dondurmak istiyor insan.
 3 kelimelik cümleleri çok sık duyuyoruz. Bizim onaylamayacagımızı hissettiği durumlarda, "merak ettim" diyerek canevimizden vuruyor. Arabada giderken, artık uykusu da geldiği bir anda, "sıkıldıııııııım" diye feryat ettiğinde babası ve ben, şaşkına döndük. ve tabi sonraki zamanlarda, uzun süreli bir oyunda oynadıysa, mama sandalyesinde uzun süre kaldıysa vs hemen "sıkıldıııım" diyor. Derdini o kadar net ve güzel anlatıyor ki insan ne çabuk büyüdü benim kızım demeden kendini alamıyor. Yine doğru yerde kullandığı duygu ifadesi "korktum", tabi biz biraz üzüldük nasıl keşfetti diye, çünkü rahatlıkla odasına karanlıkta giden Doğa, şimdi korktum diyerek gitmek istemiyor, alışveriş merkezinde kocaman noel babayı görüp, korktum diyerek kucagıma zıplıyor.
Doğa ile birlikte yılbaşı ağacı süsledik geçen hafta, çok keyif aldı, bana yardım etti ve sorunca "anneyle doğa yaptı agacı"diyor. Bu yıl bol süslü ve ışıksız bir süsleme yaptık yılbaşı agacımıza, malum Doğa şu sıralar herşeyi çok merak ediyor!!!
Doğa'nın bu ay ziyaretcisi coktu, teyzesi gökhan, sonra Tülay babaanne, Gündüz dede ve ben Hollanda'dayken bize destek kuvvet gelen, anneanne ve sonradan bize katılan dedemiz. Anneanne ve Dedemiz şimdi de bizimleler ve babaanne ve dedemiz de bize akşamları katılınca Doğa bol oyunlu şımarmalı günler yaşıyor.
Şarkı repartuarını arttırdı, kutu kutu penseden sonra, cimcim makarna (bunu melike babaannesinden ögrendi), çatlak patlak (anne versiyonu), thomas (yine anne versiyonu), Doğa'nın top 4'ü :)

Başına buyruk olduğunu, herşeyi ben yapıcam demesini, ağlama denemelerini, kaşla göz arası yaptığı yaramazlıklarını söylemeden geçemeyeceğim.

Hiç yorum yok: