Doğa Aşkı...DOĞA AŞKI... Bir kızımız oldu ...adı Doğa... işte bu aşk ondan önce başlamıştı...

Sayfalar

16 Ocak 2012 Pazartesi

21.Ayımız bitti...


21 ayda bitmiş bulunmakta, 2.doğum günümüz için gerisayım başladı :)). 21.ayda Doğa'yı susturabilene aşk olsun. Şarkılar mı söylemiyor, şakalar mı yapmıyor, kendi kendine oyunlar mı icat etmiyor neler neler. Yılbaşından beri Jingle Bells favori şarkısı, her akşam düzenli olarak dinliyoruz, oynuyoruz. Birde arada sırada (Ajda Pekkan'dan) en favori şarkısı. Yazın teyzesinin arabasında dinledikten sonra unutamadı bu şarkıyı ve kendi bile söylüyor artık. Doğa geçen hafta ilk kez tiyatro deneyimi yaşadı. Onu bir sonraki post da anlatacagız. Bu ay karla oldukça haşır neşir vaziyetteydi. Kızak bile kaydı Doğa.
Bu arada evimizin ortasına kocaman bir çadır yerleşti, Doğa'nın ve onun bebek camiasının evi orası. Şu sıralar geceleri kalkmaya başladı ve mutlaka yanına birini istiyor kısa süreli de olsa. Makyaj malzemeleri, süs eşyaları (özellikle benim yüzüklerim) en çok ilgisini çeklenler. Gargamel ve dolayısıyla Şirinlerin oyuncaklarına bayılıyor (Bu arada her yerde peluş gargamel arıyoruz, bulan varsa bize de haber versin). Annesi gibi hoca olmaya karar vermiş Doğa :), "hoca olcam anne gibi" diyor. Bu ay diş macunu kullanmaya başladık, tadını pek sevmese de alıştı sanırım. Şekilleri ögrendi kısmen, kare üçgen ve yuvarlak biliyor. Özellikle sabahları peynir yerken, şekiller yardımımıza koşuyor :))). Kendi kendine oynadığı oyunlar tam bir tiyatro :)).Yanında gerginlik, yüksek ses, canım acıdı vs gibi olumsuzluklardan hoşlanmıyor ve bu durumdan rahtasız oldugunu bir şekilde dile getiriyor. Korktum (bunu nasıl ögreniverdi anlamadık), mutluyum, şaşırdım, üzüldüm, heyacanlandım ifade ettiği duygularından.
Doğa'nın 21.ayı özetle böyle geçti.
Fotoğraf kızak keyfinden....

3 yorum:

anne kaleminden dedi ki...

fotoğraf postta görünmüyor ama eminim çok eğlenmiştir. biz 2.karın tadını çıkaramadık hem aşırı soğuktan hem de hastalıklardan.. doğa şimdiden duygularını ifade edebilcek kelimeleri öğrenmiş ne güzel :))

madammoda dedi ki...

Hocam dün derste öğrenince bloğunuzu hemen koştum geldim. Kızınız da sizin gibi çok tatlı, çok şeker.. Sanırım 2. dönem sizle dersimiz olamayacak ama artık buradan takipteyim.
Sevgiler... :))

Papillon dedi ki...

Nihan fotografı eklememişim işe bak :)). geçmiş olsun iyidir umarım çocuklar. bizde bu sene kızak falan, sanki uludağda yaşıyoruz, Doğa hergün aşağıya inmek istiyor, kar topu oynamak için.
Madammoda bak sen :) senin blogun oldugunu bilmiyordum, evet dersinize gelmeyecegim buradan takip ederiz birbirimizi :) sevgiler